WARTO WIEDZIEĆ

Blog

Zapraszamy do śledzenia bloga prowadzonego przez specjalistów z Kancelarii Marczuk Adwokaci. Uruchomiliśmy stronę internetową, na której znajdą Państwo artykuły o tematyce prawniczej. W ten sposób możemy się dzielić naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. U nas teoria przenika się z praktyką, dlatego czytając poszczególne wpisy na pewno docenią Państwo ich stronę merytoryczną.

Wyjaśniamy popularne i sprawiające trudność terminy prawnicze, przybliżamy czytelnikom ich prawa oraz to, jak mogą z nich korzystać. Informujemy o aktualizacjach ustaw, przepisów, regulacji prawnych i mówimy, w jaki sposób odczują je osoby fizyczne lub przedsiębiorcy. Staramy się, aby język komunikacji był przyjazny i zrozumiały dla wszystkich czytelników.

Należy pamiętać, że umieszczane tu informacje są jedynie ogólne i teoretyczne. Każda sprawa jest indywidualna i wymaga konsultacji z prawnikiem. W razie, jeśli chcą Państwo rozszerzyć swoją wiedzę lub zadać dodatkowe pytanie dotyczące wpisów z bloga jest możliwość umówienia się na konsultację prawną z adwokatami Marczuk Adwokaci.

Marczuk Adwokaci Kancelaria prawna
08.03.2023

Prawne konsekwencje wypadku na stoku narciarskim

Jakie skutki prawne może mieć wypadek na stoku narciarskim? Najczęściej będzie to powstanie zobowiązania do naprawienia szkody oraz zadośćuczynienia pokrzywdzonemu za doznaną krzywdę. Przed tymi konsekwencjami uchronić nas może uprzednie zawarcie umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej . . .
21.02.2023

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach od 20 do 26 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Akcja odbywa się w związku z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Jako Kancelaria Adwokacka zaangażowaliśmy się w akcję . . .
Marczuk Adwokaci Kancelaria prawna
06.02.2023

Sukces w sprawie frankowej!

W dniu 23 stycznia 2023 roku Sąd Okręgowy w Toruniu wydał korzystny dla naszego Klienta wyrok, którego treść prezentujemy poniżej.
Marczuk Adwokaci Kancelaria prawna
02.01.2023

Odpowiedzialność finansowa pracownika za szkodę wyrządzoną podczas pracy

Odpowiedzialność materialna pracowników jest istotnym zagadnieniem zarówno z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy. Pracownikiem jest w szczególności osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, ale również na podstawie m.in. mianowania, czy powołania, a jedną . . .
Marczuk Adwokaci Kancelaria prawna
29.11.2022

Uchylenie niesłusznie wystawionego mandatu drogowego

Zmiany w prawie – nowe zasady naliczania punktów karnych Ostatnie zmiany w prawie zaskoczyły kierowców. Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 września 2022 roku w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu . . .
12.10.2022

Nieterminowe dokonywanie płatności przez kontrahentów – co mówi prawo?

Prowadzą Państwo działalność gospodarczą i nie otrzymali zapłaty od kontrahenta? Dochodzenie należności w takich sytuacjach pozwala odzyskać należne pieniądze. Niestety każdy przedsiębiorca musi liczyć się z nierzetelnymi kontrahentami i nieterminowym dokonywaniem płatności. Nierzadko wiąże się . . .
28.11.2016

XII Krajowy Zjazd Adwokatury w Krakowie

W sobotni wieczór w Krakowie zakończył się XII Krajowy Zjazd Adwokatury, podczas którego Kujawsko – Pomorską Izbę Adwokacką reprezentował jako Delegat adw. Włodzimierz Marczuk. Zjazd gościł znamienite osobistości, w tym Prezydenta RP, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, . . .
10.10.2016

Konferencja „Adwokatura w obronie praw człowieka”

W dniu 15 października w Warszawie adwokat Włodzimierz Marczuk wziął udział w konferencji „Adwokatura w obronie praw człowieka” zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką i Komisję Praw Człowieka przy NRA. Konferencja odbyła się przy czynnym udziale . . .
19.06.2016

Wybory adwokackie w KPIA

Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 18.06.2016 r. Zgromadzenie Kujawsko – Pomorskiej Izby Adwokackiej w Toruniu wybrało adwokata Włodzimierza Marczuka na Członka Okręgowej Rady Adwokackiej w Toruniu oraz na Delegata na Krajowy Zjazd Adwokatury na kadencję w latach 2016 . . .
24.05.2016

Sukcesy sportowe

Informujemy, iż w dniu 23 maja 2016 r. w Toruniu, w toku Walnego Zgromadzenia Delegatów Kujawsko Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie, Delegaci wybrali adwokata Włodzimierza Marczuka na stanowisko Vice Prezesa Zarządu Związku i Przewodniczącego . . .
SKORZYSTAJ Z FORMULARZA KONTAKTOWEGO

BĄDŹMY W STAŁYM KONTAKCIE

  Znajdź nas na mapie

  Bądźmy w stałym kontakcie
  ul. Jęczmienna 22/6 87-100 Toruń NIP: 9561536955 REGON: 871557372

  Kontakt do nas

  Kontakt w nagłych przypadkach

  adw. Włodzimierz Marczuk

  604 366 628

  adwokat@wlodzimierzmarczuk.pl