Specjalizacje

Sprawy frankowe Toruń

Kancelaria frankowa Marczuk Adwokaci oferuje swoje usługi w zakresie prowadzenia tzw. spraw frankowych i kredytów odnoszących się do innych walut obcych np. euro. Nasze doświadczenie i wiedza w prowadzeniu tego typu spraw pozwalają nam skutecznie reprezentować naszych klientów w sporze z bankiem.

Profesjonalna pomoc frankowiczom w naszej Kancelarii

Sprawa frankowa powszechnie oznacza postępowanie związane z kredytami indeksowanymi do walut obcych, zwłaszcza w kontekście kredytów hipotecznych, które zostały udzielone w walutach obcych (głównie w szwajcarskim franku, stąd nazwa “sprawa frankowa”) w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. W wyniku kryzysu finansowego wartość waluty tych krajów, w tym także polskiej, znacznie spadły w stosunku do franka szwajcarskiego, co spowodowało duży wzrost kosztów kredytów zaciągniętych w tej walucie. Obecnie istnieje możliwość„unieważnienia” wielu umów o kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich zawartych z bankiem. Jeśli jesteście Państwo kredytobiorcami lub byliście w przeszłości kredytobiorcami w związku z umową kredytu w walucie obcej i chcą Państwo uzyskać profesjonalnej porady czy sprawa frankowa może zostać pozytywnie dla Państwa rozpatrzona, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią prawną Marczuk Adwokaci.

Zapewniamy kompleksową pomoc frankowiczom w prowadzeniu sprawy związanej z kredytem w walucie obcej, w tym reprezentację klienta w mediacji z bankiem czy reprezentację przed sądem.

Oferujemy bezpłatną analizę umowy kredytu w walucie obcej przed rozpoczęciem prowadzenia sprawy. Dzięki temu mogą się Państwo dowiedzieć, m.in. czy umowa kredytowa zawiera klauzule niedozwolone, poznać koszty prowadzenia takiej sprawy i zdecydować, czy warto podjąć dalsze działania przeciwko bankowi.

Najnowsze orzecznictwo sądowe jest korzystne dla kredytobiorców i pozwala na „unieważnienie umowy” frankowej zarówno w trakcie jej spłacania, jak i po spłaceniu całego kredytu.

Sprawa frankowa – jak przebiega proces?

I

Etap przedsądowy

 1. Kontakt Klienta z Kancelarią Marczuk Adwokaci celem zlecenia bezpłatnej analizy umowy kredytowej,
 2. Analiza umowy przez Kancelarię i kontakt z Klientem oraz wspólne wybranie terminu spotkania w siedzibie Kancelarii, online lub telefonicznie,
 3. Wspólne spotkanie z Klientem i omówienie kwestii nieważności umowy, kosztów prowadzenia sprawy frankowej i innych szczegółów związanych ze sprawą,
 4. Gromadzenie dokumentacji związanej z kredytem i wystosowanie w imieniu klienta przez Kancelarię reklamacji do banku,
 5. Reprezentacja Klienta w mediacjach z bankiem.
II

Etap sądowy

 

 1. Sporządzenie przez Kancelarię pozwu do Sądu przeciwko bankowi wraz z wnioskiem o zabezpieczenie, aby wstrzymać płatność rat na czas procesu,
 2. Przygotowanie Klienta do rozprawy, Reprezentacja Klienta przed Sądem.
III

Etap egzekucyjny

 1. Reprezentacja Klienta w postępowaniu egzekucyjnym,
 2. Rozliczenie banku z kredytobiorcą.

Kredyty frankowe – Kancelaria oferująca kompleksowe wsparcie

Nasza Kancelaria frankowa oferuje kompleksowe wsparcie we wszystkich sprawach dotyczących kredytów frankowych, jak i kredytów w innych walutach obcych. Klientom zapewniamy profesjonalną konsultację oraz przeprowadzenie przez każdy etap postępowania. W wielu przypadkach umowy o kredyty frankowe zawierają niedozwolone zapisy tzw. abuzywne, których zidentyfikowanie pozwala na rozstrzygnięcie sprawy na korzyść klienta banku. Nasi specjaliści od spraw frankowych z chęcią pomogą Państwu w tym procesie i dołożą wszelkich starań, by uzyskać jak najkorzystniejsze dla Państwa rozwiązanie zarówno negocjacjach z bankiem, jak i na etapie sądowym.

Skontaktuj się już dziś z Kancelarią od kredytów frankowych i poznaj najlepsze możliwości rozwiązania sytuacji.

Możemy udzielić pomocy także w innej dziedzinie prawa. Sprawdź:

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PORAD ONLINE ORAZ UMÓWIENIA SIĘ NA SPOTKANIE

TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE, A CZYNY MÓWIĄ SAME ZA SIEBIE
SKORZYSTAJ Z FORMULARZA KONTAKTOWEGO

BĄDŹMY W STAŁYM KONTAKCIE

  Znajdź nas na mapie

  Bądźmy w stałym kontakcie
  ul. Jęczmienna 22/6 87-100 Toruń NIP: 9561536955 REGON: 871557372

  Kontakt do nas

  Kontakt w nagłych przypadkach

  adw. Włodzimierz Marczuk

  604 366 628

  adwokat@wlodzimierzmarczuk.pl